Aktualności-archiwum

28.04.2016r.

Apel z okazji Dnia Ziemi.

 

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IIIa z wychowawczynią Małgorzatą Kowalską, który miał na celu skłonienie do refleksji nad stanem środowiska przyrodniczego. Mottem przewodnim apelu był fragment wiersza Wisławy Szymborskiej: "Najwyższą formą materii jest człowiek- Ziemi mieszkaniec. Najwyższą formą istnienia- świadome jego działanie."

Uczniowie przypomnieli zebranym, że ochrona środowiska jest bardzo ważna. Co roku niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Wielu gatunkom roślin i zwierząt grozi wyginięcie. Jest to następstwem często nieprzemyślanych działań człowieka. Okazuje się, że zniszczenia dokonane w przyrodzie przez ludzi zaczynają zagrażać samemu człowiekowi.

Przygotowując tę uroczystość uczniowie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska naturalnego i zwrócić szczególną uwagę na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na Ziemi i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska. Błażej Golec przygotował też interesującą prezentację dotycząca ochrony środowiska.

Na zakończenie pan dyrektor Dariusz Jurek zaapelował do uczniów aby dbali o otoczenie szkoły zachowując czystość i porządek.

 

Małgorzata Kowalska

 

Galeria zdjęć

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK