Aktualności

24.05.2018r.

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego ANGLOMAN 2018

    24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce odbyło się uroczyste podsumowanie I Gminnego Konkursu Języka Angielskiego ANGLOMAN 2018. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka przez dyrekcję szkoły i nauczycielki języka angielskiego.  Jego celem było podniesienie umiejętności językowych uczniów i wzbudzanie motywacji do nauki. Organizatorom zależało również na nawiązaniu współpracy między szkołami Gminy Radzyń Podlaski, by promować i wspierać rozwój uczniów szczególnie uzdolnionych.

    Do konkursu przeprowadzonego 8 maja 2018 r. przystąpiło  38 uczniów klas IV – VII  pięciu szkół podstawowych Gminy Radzyń Podlaski -  Biała, Białka, Branica, Zabiele i Żabików. W skład komisji konkursowej weszli nauczyciele języka angielskiego z wyżej wymienionych szkół.

    W uroczystości podsumowania konkursu uczestniczył Zastępca Wójta Gminy Pan Ireneusz  Bogusz, który wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielkami języka angielskiego wręczył nagrody rzeczowe i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu. Uroczystości towarzyszył występ uczennic klas drugich Gimnazjum w Białce, które zaprezentowały anglojęzyczne piosenki, goszczące obecnie na listach przebojów.  Po części oficjalnej miał miejsce słodki poczęstunek w szkolnej stołówce.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria klas IV:

I miejsce ex aequo: Malwina Andrzejczuk i Wiktoria Kaźmiruk - Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce

II miejsce: Nikola Niewęgłowska - Zespół Szkół w Zabielu

III miejsce: Wiktor Dudek - Grochowski - Zespół Szkół w Zabielu

Kategoria klas V:

I miejsce: Aleksandra Antoniewska - Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce.

II miejsce Patrycja Książek - Szkoła Podstawowa w Żabikowie

III miejsce: Gabriel Krukowski - Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce

Kategoria klas VI:

I miejsce ex aequo: Jakub Niewęgłowski -  Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce i Zyta Toczyńska - Zespół Szkół w Zabielu

II miejsce ex aequo: Anna Gryczka i Bartłomiej Bartoszuk - Szkoła Podstawowa w Żabikowie

III miejsce: Kacper Grochowski Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce

Kategoria klas VII:

I miejsce: Michał Musiatowicz - Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce

II miejsce: Karolina Konaszewska - Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce

III miejsce: Mateusz Kwoczko - Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Białce

Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia:

Kategoria klas IV: Igor Frączek Zespół Szkół w Zabielu

Kategoria klas V: Aleksandra Zwierzchowska - Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej oraz Maja Kitrasiewicz - Szkoła Podstawowa w Żabikowie

Galeria zdjęć

 

 

Powrót

 



         


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK