Aktualności-archiwum

Wrzesień 2015r.

Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole.

    Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Koordynatorkami działań mających na celu wzrost świadomość ekologicznej były nauczycielki: Zdzisława Bogucka i Małgorzata Kowalska. Akcję wspierał Urząd Gminy Radzyń Podlaski, wyposażając uczniów w rękawice i worki na śmieci.

Uczniowie z wychowawcami na godzinach wychowawczych porządkowali najbliższą okolicę i otoczenie szkoły. Akcję zakończono apelem ekologicznym przygotowanym przez Małgorzatę Kowalską z uczniami z klasy IIIa, IIIb i klasy IIa gimnazjum. Uczestnicy apelu dowiedzieli się, że myśląc i działając ekologicznie, możemy zdrowiej i lepiej żyć.

Z Akcją Sprzątania Świata połączona została zbiórka makulatury i zakrętek.

Apelujemy do uczniów naszej szkoły:

"Każda plastikowa zakrętka jest dla nas cenna, nie wyrzucajcie jej więc z innymi odpadami do śmieci. Postawcie pojemnik z workiem i zacznijcie je zbierać. Następnie przynieście je do szkoły i przekażcie pani Małgorzacie Kowalskiej lub Ewie Matuszewskiej. Zebrane zakrętki zostaną przekazane do hospicjum lub osobom potrzebującym z naszej szkoły."

Wybitny Polak – Jan Paweł II, patron naszej szkoły podstawowej, powiedział:

"Porządek, który panuje we Wszechświecie, wymaga szacunku. Człowiek obdarzony możliwością wolnego wyboru jest głęboko odpowiedzialny za zachowanie tego porządku, również dla dobra przyszłych pokoleń."

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

Fot. E. Matuszewska

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK