Aktualności

06.10.2019r.

VII Radzyńska Paraolimpiada „ÓSMY KOLOR TĘCZY”

 VII Radzyńska Paraolimpiada odbyła się w dniu 06.10.2019r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.  Po raz kolejny wolontariusze ze  Szkolnego Koła „CARITAS” i Szkolnego Klubu Wolontariatu „Płomyk Nadziei” wraz z opiekunkami przygotowali ciekawe konkurencje sportowe i z wielkim zaangażowaniem  pomagali osobom niepełnosprawnym w ich wykonaniu. Zachęcali uczestników „Tęczowych zabaw” do  pokonywania własnych słabości . Zadania były różnorodne: rzuty do celu, slalom z kijem hokejowym, skoki przez obręcze, zbieranie patyczków w rękawicach kuchennych, odbijanie piłeczki rakietą, naśladowanie… Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Konkurencje cieszyły się dużą popularnością. Nasza wolontariuszka Sandra Juchimiuk zaśpiewała na scenie  nasz nieoficjalny hymn „Piosenkę o pomaganiu innym”.

Paraolimpiada rozpoczęła się tradycyjnie kolorową defiladą oraz występami artystycznymi a zakończyła wręczeniem dyplomów, nagród i medali dla wszystkich uczestników, którzy wykazali się siłą charakteru i determinacją w pokonywaniu różnorodnych konkurencji sportowych. Tu nie było przegranych a sami zwycięzcy.

 Celem naszych działań było uwrażliwianie młodych ludzi na takie wartości jak: dobro, wyrozumiałość, szacunek, empatia, tolerancja w bezpośrednich relacjach z osobami niepełnosprawnymi oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich dobre serce, a paniom E. Niewęgłowskiej, K. Ostrowskiej, A. Uss za przygotowanie dyscyplin sportowych i uczniów.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót         


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK