Aktualności

17 LUTEGO – DZIEŃ KOTA

      Tradycyjnie już, w dniu 17 lutego w naszej bibliotece odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kota. Panie bibliotekarki przygotowały piękne i pouczające gazetki, wystawki książek oraz przedmiotów potrzebnych kotom do codziennego życia, np. legowisko, kuweta, przybory do czesania, zabawki, jedzenie, przysmaki… Wszyscy chętni uczniowie mogli w tym dniu wziąć udział w konkursie wiedzy o kotach, wykonać maski kota wg gotowego szablonu, wypożyczyć książki lub poczytać i pooglądać albumy o kotach. Był też słodki poczęstunek. Dziewczynki z kl. VI na przerwach malowały farbkami kocie wąsy i noski.

            Przez cały dzień w bibliotece pełno było chętnych do zabawy. Szczególnie pięknie przygotowały się dzieci z kl. 0, które wszystkie przyszły do biblioteki w kocich maskach i wzięły udział w konkursie wiedzy.

            Dzień Kota miał też wydźwięk charytatywny. SKW ogłosiło zbiórkę różnych darów dla kotów ze schroniska. Panie bibliotekarki też o tym informowały, aby nauka szła w parze z działaniem na rzecz potrzebujących.

Ewa Niewęgłowska

Galeria zdjęć

 

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK