Aktualności

21.03.2017r.

Pierwszy Dzień Wiosny Dniem Matematyki w Zespole Szkół w Białce.

        Dnia 21.03.2017 roku w Zespole Szkół w Białce odbył się Dzień Matematyki pod hasłem: „Pieniądze to nie wszystko”. Udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda!

  Nauczyciele matematyki Kazimiera Kwasowiec, Leszek Jesionek, Mirosław Chudziak i Marek Wojtyczka zorganizowali międzyklasowy konkurs, w którym brały udział trzyosobowe zespoły. W kategorii klas 4 – 6 zwyciężyli uczniowie klasy 6a, zdobywając maksymalną liczbę 24 punktów. Drugie miejsce zajęła klasa 5a, uzyskując 22 punkty, a trzeci wynik przypadł klasie 4a – 21 punktów. W kategorii klas gimnazjalnych zwyciężyła klasa IIa z 23 punktami, drugie miejsce zajęła klasa I a, a trzecie klasy III a i III b.

        Dyrekcja Zespołu Szkół w Białce pogratulowała zwycięskim drużynom. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.

     Do przeprowadzenia Dnia Matematyki wykorzystano materiały Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve, zajmującego się organizacją ogólnopolskich obchodów Dnia Matematyki. Prezentacja składała się z 24 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Przy każdym pytaniu dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „Na temat”, pełniący rolę edukacyjną, w ciekawy sposób objaśniający sposób wykonania zadania.

        Na koniec zabawy odbyło się podsumowanie konkursów: wykonanie w grupach plakatu matematycznego oraz namalowanie portretu sławnego matematyka (praca indywidualna). Jury najwyżej oceniło plakat wykonany przez uczennice klasy 4a. Drugie miejsce przyznano zespołowi z klasy 6a, a trzecie uczniom z klasy 5b.

        Za najlepszy portret sławnego matematyka uznano prace: Julii Karaś, Natalii Michniewicz oraz Dominiki Dudek z klasy 6a.

 

Galeria zdjęć

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK