Aktualno¶ci

16.11.2018r.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    16 listopada ¶więtowali¶my w naszej bibliotece Dzień Postaci z Bajek. Panie bibliotekarki przygotowały szereg atrakcji dla wszystkich chętnych uczniów. Odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „ Moja ulubiona postać z bajki”. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w konkursie i cukierki.

    W tym dniu okazało się, że złe czarownice pomieszały postacie w bajkach i aby im pomóc wrócić na swoje miejsce trzeba wykonać wiele trudnych zadań. Każda klasa wyznaczyła swoich przedstawicieli – bohaterów, którzy podjęli się wykonania tych zadań. Pierwsze to oddzielenie grochu od fasoli. Drugie zadanie to dopasowanie rekwizytów do postaci z bajek. Trzecie zadanie – odgadnięcie, z jakiej ba¶ni pochodzi dany fragment. I wreszcie ostatnie zadanie – wtr±cenie czarownicy do ciemnego lochu. Wszystkie zadania zostały wykonane i udało się odczarować bajki. Złe czarownice zmieniły się w dobre.

    Na zakończenie odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Wszystkie postacie z bajek zaprezentowały się przed komisj± i widzami. Wybrano trzy najlepsze, najbardziej pomysłowe postacie: Pinokio, rycerza i pszczółki Mai. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe i słodkie upominki.

 

Galeria zdjęć

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Szkoła z klas±

 

GODZINA

LICZNIK