Aktualności

05.12.2017r.

Dzień Wolontariusza

    5 grudnia w Dniu Wolontariusza zorganizowaliśmy uroczysty apel, na którym przedstawiliśmy dotychczasową działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz  podsumowaliśmy akcję charytatywną „Podaj łapę”. Na uroczystość  zaprosiliśmy przedstawiciela Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę”, panią Marię Obrębską, która opowiedziała uczniom o działalności Stowarzyszenia i losie zwierząt, które do nich trafiają. Dzieci obejrzały też prezentację, dzięki której mogły zobaczyć zwierzęta, którym pomogły przekazując swoje dary.

Wszystkie zebrane artykuły: karmę suchą i mokrą, zabawki, smycze, miski, legowisko, koce zawieźliśmy do siedziby Stowarzyszenia.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

Podsumowanie akcji charytatywnej dla podopiecznych Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę”

 

    Szkolny Klub Wolontariatu „Płomyk Nadziei” w dniach 20 XI – 1 XII prowadził akcję charytatywną „Podaj Łapę”. Polegała ona na zbieraniu karmy i różnych akcesoriów potrzebnych psom i kotom z Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę”.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i uczennice kl. III a wykonali plakaty zachęcające do pomocy zwierzakom, wspólnie z opiekunami przygotowali gazetkę informacyjną o akcji oraz informowali o niej uczniów naszej szkoły. W różnych miejscach na terenie szkoły pojawiły się ulotki informujące o akcji.

    Dzieci z kl. III  z własnej inicjatywy ozdobiły pudełka przeznaczone na zbiórkę darów oraz  wykonały piękne prace plastyczne na temat „Jak pomagamy zwierzętom”.

    W bibliotece szkolnej panie przygotowały wystawkę książek na temat psów i kotów oraz udekorowały korytarz zdjęciami psów.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadziły lekcje na temat „Jak opiekować się zwierzętami domowymi”. Dzieci obejrzały film pt. „Zwierzęta nasi przyjaciele” i dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat opieki nad zwierzętami, podawały z jakich przyczyn zwierzęta trafiają do schronisk i jak możemy im pomóc.

    Nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy 4 ogromne pudła karmy, zabawek, smyczy, misek, koców a nawet piękne legowisko. Świadczy to o tym, że uczniowie naszej szkoły, a także nauczyciele mają dobre serca. Dziękujemy wszystkim za pomoc i okazane wsparcie. Zgodnie z ideą wolontariatu zrobiliśmy to z chęci niesienia pomocy nie oczekując żadnych nagród.

 

Galeria zdjęć

Powrót         


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK