Aktualności

16.09.2019r.

Lubelski Festiwal Nauki

 

Pierwszym przystankiem do zdobywania umiejętności  w nietypowy sposób były zajęcia na wydziale KUL w  Collegium Luridicum pt. „Cała prawda o Kopciuszku… o granicach wolności wypowiedzi w Internecie”. Nasi uczniowie wzięli udział w symulacji procesu sądowego, podczas którego Kopciuszek wniósł oskarżenie przeciwko swym złym siostrom. Sprawa dotyczyła zniesławienia w mediach społecznościowych. Widownia była zobowiązana do uważnego słuchania, gdyż każdy musiał odgadnąć finał sprawy i zaznaczyć swoją propozycję na karcie, która była jednocześnie losem w loterii. Do wygrania były publikacje z zakresu prawa skierowane do dzieci i młodzieży. Kopciuszek wygrał proces, a siostry zostały ukarane. Dobro zwyciężyło,  jak w baśni.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza, pod opieką pań E.D. Niewęgłowskiej i E. Wierzchowskiej udała się na Uniwersytet Medyczny i uczestniczyła w zajęciach pt. „Zalety i wady wzmacniaczy pamięci”  oraz „Komunikacja międzyludzka kluczem do zdobywania wiedzy”.

Druga grupa, pod opieką pań K. Kwasowiec i J. Koniecznej wzięła udział w warsztatach z mnemotechniki. Uczniowie poznali budowę ludzkiego mózgu i różne techniki ułatwiające zapamiętywanie.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był przejazd do centrum handlowego Felicity. Tam uczniowie  w kinie Cinema City obejrzeli film „Dora i miasto ze złota” opowiadający o przygodach Dory, która większość swego młodego życia spędziła w dżungli. Bohaterka wyjeżdża do miasta, by uczyć się w liceum. Tam  poznaje  przyjaciół, z którymi  udaje się w fascynującą i niebezpieczną misję w celu rozwikłania tajemnicy zaginionej cywilizacji Inków, oraz żeby uratować swoich rodziców.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy wrócili do domu szczęśliwi i zadowoleni.

Joanna Konieczna

Galeria zdjęć

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Szkoła z klasą

 

GODZINA

LICZNIK