Aktualności

25.05.2016r.

"Magiczne Ogrody"

    Baśniowe miejsce znajdujące się w Trzciankach koło Janowca to Magiczne Ogrody". Uczniowie klasy IV a i IV B wraz ze swoimi wychowawczyniami Ewą Kowalczyk , Zdzisławą Bogucką oraz panią Kazimierą Kwasowiec odwiedzili tę ciekawą krainę dnia 25 maja 2016 roku. Wycieczka spełniła założony cel integracyjno- edukacyjny, była świetną formą czynnego wypoczynku oraz źródłem wielu wrażeń i przeżytych emocji.

    Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach i grach terenowych prowadzonych przez Krasnoluda. Wielką frajdę sprawił dzieciom przejazd kolejką podczas którego poznały baśniową krainę. Spróbowały swych sił w różnorodnych konkurencjach podczas których mogły wykazać się pomysłowością i wiedzą z wielu dziedzin np. matematyki, przyrody, historii. Źródłem wielu emocji i tajemniczej wiedzy były mruczące drzewa, śpiewający krasnal, mroczne królestwo (trochę straszne).

    Po zajęciach edukacyjnych uczniowie zwiedzali teren Magicznych Ogrodów wędrując po ścieżkach prowadzących wśród kolorowych rabat kwiatowych, kwitnących krzewów i drzew, szumiących wodospadów i źródełek. Korzystali z wielu placów zabaw wkomponowanych w piękne otoczenie nasycone zapachem kwiatów. Pływali na tratwach po jeziorku. To była prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Podziwialiśmy piękno architektury tego miasta , zażyliśmy chłodu spacerując w lessowych wąwozach. Po zakupieniu pamiątek i prezentów dla mam z okazji ich święta pełni wrażeń i pozytywnych emocji udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka okazała się wspaniałą przygodą.

Z. Bogucka

       

Galeria zdjęć

 

 

 

 

Powrót

 

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK