Aktualności

11.11.2017r.

Wspólne obchody Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim

Dzień 11 listopada, w którym obchodzone jest Święto Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w świadomości narodowej Polaków. W jego obchody w Radzyniu Podlaskim włączyła się społeczność naszej szkoły reprezentowana przez dyrektora szkoły Pana Dariusza Jurka, nauczycieli oraz delegacje uczniów wraz z pocztem sztandarowym.

Świętowanie Dnia Odzyskania Niepodległości rozpoczęło się Mszą Św. sprawowaną w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie zgromadzeni na uroczystości wysłuchali krótkiego montażu pieśni i wierszy patriotycznych. Po Mszy Św. uczestnicy przeszli w pochodzie pod Pomnik Niepodległości, gdzie po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu narodowego przemówienie wygłosił wójt Gminy Radzyń Podlaski Pan Wiesław Mazurek. Przypomniał on okoliczności odzyskania niepodległości i historię obchodów tego święta. Następnie delegacje, w tym delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką p. Andrzeja Filipiuka, p. Agnieszki Lewczuk i p. Małgorzaty Kowalskiej, złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Poprzez uczestnictwo w uroczystych obchodach Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK