Aktualności

21.05.2018r.

Światowy Dzień Kosmosu

    Światowy Dzień Kosmosu obchodzony jest 21 maja. Informacje o tym wyjątkowym święcie umieszczono na gazetce szkolnej, aby każdy mógł się dowiedzieć, jaka jest historia i cel takiego Dnia. Nasza biblioteka zorganizowała Tydzień Kosmosu, który trwał od 21 do 26 maja. Do udziału w zabawie zachęcaliśmy niezwykłym kosmicznym wystrojem biblioteki.

    W tym czasie odbywały się konkursy wiedzy o kosmosie, ogłoszony był konkurs plastyczny „Jak wyobrażam sobie kosmos?”. W kąciku czytelniczym można było czytać i przeglądać albumy i książki o tematyce kosmicznej. Panie bibliotekarki prowadziły lekcje, na których wykorzystywano informacje z Internetu w celu pogłębienia wiedzy uczniów na tematy związane z kosmosem. Dla młodszych miłośników kosmosu zorganizowały zajęcia plastyczne. Chętni uczniowie mogli także pograć w grę planszową „Kolonizacja” lub układać puzzle.

    Święto Kosmosu zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Jak wyobrażam sobie kosmos” 31 maja. Za udział w konkursach biblioteka ufundowała nagrody rzeczowe i słodycze.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Helena Borysiuk i Izabela Ciężka

II miejsce –Joanna Zielińska

III miejsce – Julia Czerwińska i Jakub Niewęgłowski

Gratulujemy!

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK