Aktualności

04-06.11.2015r.

Święto Biblioteki Szkolnej

W tym roku szkolnym po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Święto Biblioteki. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych; przybliżenie uczniom funkcji biblioteki i jej zbiorów. Była to również okazja, aby zainteresować uczniów i nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami.

W ramach święta odbyło się szereg konkursów i imprez. Między innymi czytelnicy wspólnie napisali opowiadanie pt. "Pewnego dnia w Białce...", rozwiązywali zagadki, słuchali dobrej muzyki, a najmłodsi i najbardziej odważni uczniowie mogli pokonać "Tunel strachu”. Gimnazjaliści sprawdzali swoją wiedzę w konkursie informatyczno- bibliotecznym, a uczniowie klas 4-6 w konkursie wiedzy na temat baśni. Powstał ranking ulubionych książek nauczycieli i uczniów.

W dniu Święta Biblioteki został pobity rekord wypożyczeń!

Wszystkim dziękujemy za aktywne włączenie się do naszej zabawy. Zapraszamy do biblioteki. Czytanie rozwija i uczy myślenia.

Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował w "Dniu Postaci z Bajek" konkurs na bajkowe przebranie, przyłączając się do Święta Biblioteki. Uczniowie szkoły podstawowej licznie wzięli udział w konkursie na najładniejsze bajkowe przebranie. Uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie zostali nagrodzeni słodyczami. Stroje uczniów zostały uwiecznione na zdjęciach w galerii zdjęć.

Galeria zdjęć

Powrót

 


         


 


 

Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK