Aktualności

25.10.2019r.

Biblioteka znów świętuje!

 

    Kolejny raz w naszej szkole obchodzono Święto Biblioteki. 25 października na czytelników czekało dużo ciekawych konkursów, fantastycznych książek, nowości książkowe zakupione w ramach realizacji przez bibliotekę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Święto biblioteki poprzedzone było wieloma działaniami promującymi czytelnictwo. Przygotowano gazetki tematyczne, wspólnie z czytelnikami i aktywem bibliotecznym z klasy Va ozdobiono korytarz i bibliotekę.

    Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z najmłodszej grupy. Pani bibliotekarka opowiedziała im o bibliotece i zaprezentowała najpiękniejsze książeczki dla najmłodszych. Na lekcje biblioteczne z wizytą przyszli wychowawcy ze swoimi klasami.

    Tego dnia można było nie tylko czytać książki, ale też sprawdzić swoje umiejętności informatyczne podczas konkursu informatycznego dla uczniów klas starszych. Młodsi czytelnicy mieli do rozwiązania Internetowy Quiz wiedzy o Muminkach, quiz ,,Kraina Lodu”, Kubuś Puchatek 3”.

    Dzieci chętnie przystępowały do konkurs ,,Jak dobrze pamiętasz bajki i baśnie z dzieciństwa ?”.

    Można było głosować na najciekawszą książkę Holly Webb. Tradycyjnie rozwiązywano zagadki związanych z bohaterami książek. Następnie ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszy wiersz i opowiadanie oraz konkursu plastycznego i wręczono nagrody.

    Ponieważ biblioteka uczy i bawi odważni uczniowie mieli do przejścia tunel strachu. Można było pomalować sobie buźkę.

    Uczniowie odpowiadali również na pytania konkursowe opracowane przez NAJLEPSZĄ CZYTELNICZKĘ ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 Kingę Dąbrowską.

    Do pomocy paniom bibliotekarkom włączyli się uczniowie, głównie klasy Va i VIII, którzy solidnie wywiązali się z powierzonych im zadań.

    W bibliotece przygotowano słodki poczęstunek.

    Następnego dnia okazało się, że do naszej szkoły wraca moda na czytanie. Uczniowie wypożyczyli dużo książek.

Małgorzata Kowalska

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

Powrót         


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK