Aktualności

17.05.2019r.

Szkolny Festiwal Talentów

        17 maja 2019 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice włączyli się do akcji charytatywnej „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Zorganizowano  Szkolny Festiwal Talentów, z którego dochód został przeznaczony na Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

        Uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka, nauka współpracy, promowanie talentów, rozwijanie zainteresowań i pasji, pokazywanie ciekawych form spędzania wolnego czasu- to cele przedsięwzięcia.

        Na widowni zasiedli: wicewójt Gminy Radzyń Podlaski Anna Grochoła, ksiądz kanonik Krzysztof Pawelec, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Palica, przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Batyra – Wiatr.

        Uczniowie i dorośli pokazali wiele ciekawych umiejętności. Były to: śpiew (również w języku angielskim), taniec, gimnastyka artystyczna, gra na akordeonie, gitarze i flecie, lepienie z plasteliny w krótkim czasie scenki rodzajowej, układanie, również w bardzo krótkim czasie, kostki Rubika, znajomość pięćdziesięciu flag świata, ciekawe doświadczenia z zakresu przyrody i chemii, sztuczki iluzjonerskie, recytacja, prace z papierowej wikliny, haft i malarstwo. Na scenie wystąpili też artyści: Jacek i  Michał Musiatowicz oraz Wojciech Molas Gil.

        Uczestnicy byli pod wrażeniem zaprezentowanych różnorodnych talentów i umiejętności. „Rozwijanie zdolności to wielka przygoda, ale i wysiłek. Najważniejsze, aby nie zrezygnować” – zakończyła uczennica prowadząca program.

        Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, tytuł „Szkolnej Gwiazdy” i oczywiście gromkie brawa.

        Pedagog szkolny i główna organizatorka, Katarzyna Ostrowska, podziękowała  dyrekcji szkoły, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom oraz zaproszonym gościom za pomoc i zaangażowanie, za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwość, która zaleca czynienie dobra, za pomoc i życzliwość.

        Szkolny Festiwal Talentów zakończył dyrektor szkoły Dariusz Jurek. Przypomniał, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, lecz także ciekawych spotkań i wydarzeń, to miejsce, gdzie możemy odkryć swoje mocne strony. Podziękował uczestnikom, gratulował wspaniałych występów i zaprosił do udziału w następnym roku.

    Akcję przygotowali: Katarzyna Ostrowska, Ewa Danuta Niewęgłowska, Agnieszka Lewczuk, Agnieszka Uss, Elżbieta Wierzchowska, Piotr Skowron.

Galeria zdjęć

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Szkoła z klasą

 

GODZINA

LICZNIK