Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat czyli co powinniśmy wiedzieć.


Światowy Dzień Życzliwości w bibliotece szkolnej

 

    21 listopada w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Biblioteka szkolna przy pomocy wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Płomyk Nadziei” przyłączyła się do akcji. Wykonaliśmy gazetkę na temat święta i rozdawaliśmy w tym dniu wszystkim wypożyczającym książki kotyliony-słoneczka.


VI Radzyńska Paraolimpiada „ÓSMY KOLOR TĘCZY”

         VI Radzyńska Paraolimpiada „ÓSMY KOLOR TĘCZY” odbyła się w dniu 07.10.2018r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.  W tym roku szkolnym po raz kolejny wolontariusze ze  Szkolnego Koła „CARITAS” i Szkolnego Klubu Wolontariatu „Płomyk Nadziei” wraz z opiekunkami przygotowali ciekawe konkurencje sportowe i z wielkim zaangażowaniem  pomagali osobom niepełnosprawnym w ich wykonaniu. czytaj dalej »


Rajd rowerowy SKW do miejsca pamięci w lesie Ustrzesz 25 kwietnia 2018 r.

         25 kwietnia Szkolny Klub Wolontariatu „Płomyk Nadziei” zorganizował rajd rowerowy do Ustrzeszy. Naszym celem było odwiedzenie miejsca pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej obrońców Radzynia. czytaj dalej »


Podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego na plakat pt. „Pomaganie jest fajne”

        Szkolny Klub Wolontariatu „Płomyk Nadziei” zorganizował konkurs plastyczny na plakat pt. „Pomaganie jest fajne”. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 9 marca. W każdej kategorii wiekowej przyznano po jednym miejscu I, II   i III oraz 3 wyróżnienia. czytaj dalej »


Akcja charytatywna na rzecz dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim

    Szkolny Klub Wolontariatu „Płomyk Nadziei” przeprowadził akcję charytatywną na rzecz dzieci z  Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim. Celem akcji było zebranie artykułów szkolnych i zabawek dla dzieci, które potrzebują naszego wsparcia. Chcieliśmy jednocześnie zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na to, iż wokół nas znajdują się ludzie, którym należy pomagać nawet, jeśli nas o tę pomoc nie poproszą. SKW chce uczyć zaangażowania, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych. Pragniemy poznawać otaczający nas świat, nie tylko z książek- dostrzegać problemy innych i próbować je rozwiązywać na miarę naszych możliwości. czytaj dalej »


REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT PT. „POMAGANIE JEST FAJNE”

Głównym celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości i otwartości na potrzeby innych. czytaj dalej ».


Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

 

SKW „Płomyk Nadziei” odpowiadając na apel Lubelskiego Kuratora Oświaty, pani Teresy Misiuk, zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Celem przedsięwzięcia jest zebranie pieniędzy na odbudowę i remont domów i szkół zniszczonych przez wojnę.

W akcję można się włączyć, wpłacając datki na konto bankowe -

63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem „Lubelszczyzna dla Syrii” lub wysyłając SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT).

Akcja potrwa do marca 2018 roku.

Gorąco zapraszamy do wspólnego działania na rzecz pomocy dla Syryjczyków. Dajmy im nadzieję na powrót do spokojnego i godnego życia.


Akcja charytatywna „I Ty zostań Świętym Mikołajem”

    W dniach od 11 do 20 grudnia 2017 roku zbieraliśmy produkty spożywcze: kasze, mąkę, makaron, cukier, olej, ryż, konserwy, słodycze, a także zabawki, książki, artykuły szkolne, środki czystości, ozdoby choinkowe. Dary otrzymane od ludzi dobrego serca - uczniów, rodziców i nauczycieli, zostały przekazane potrzebującym rodzinom oraz osobom starszym i samotnym z naszego obwodu szkolnego. czytaj dalej ».


05.12.2017r.

Dzień Wolontariusza i podsumowanie akcji charytatywnej dla podopiecznych Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę"

    5 grudnia w Dniu Wolontariusza zorganizowaliśmy uroczysty apel, na którym przedstawiliśmy dotychczasową działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz  podsumowaliśmy akcję charytatywną „Podaj łapę”. Na uroczystość  zaprosiliśmy przedstawiciela Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę”, panią Marię Obrębską

 czytaj dalej ».


DBAMY O MIEJSCA PAMIĘCI

Szkolny Klub Wolontariatu ma na celu, miedzy innymi, kształtowanie i rozwijanie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, kultywowanie pamięci tych, którzy walczyli i polegli za wolność naszej Ojczyzny. czytaj dalej ».


OGŁOSZENIE

        W naszej szkole w tym roku szkolnym zakładamy Szkolny Klub Wolontariatu. Od 10 października 2017r. przyjmujemy zapisy wszystkich, którzy chcieliby zostać członkami SKW. Wolontariuszem może zostać każdy uczeń od kl. IV szkoły podstawowej do III gimnazjum, a także rodzice. Kandydat musi spełnić następujące warunki:

  • Chęć niesienia pomocy

  • Brak wynagrodzenia za pracę

  • Dysponowanie wolnym czasem

        Zapisy przyjmują opiekunowie SKW: Ewa Danuta Niewęgłowska, Katarzyna Ostrowska.


Plan Pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu

na rok szkolny 2018/19


Program Szkolnego Klubu Wolontariatu


Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu


Powrót         


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK