Aktualności-archiwum

19.10.2015r.

Targi Pracy i Edukacji.

Dnia 19 października 2015 r.  29 uczniów klas III gimnazjum Zespołu Szkół w Białce uczestniczyło w Targach  Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim oraz Wojewódzką Komendę OHP w Lublinie. Spotkanie miało miejsce w hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych naszego regionu. Największym zainteresowaniem cieszyło się fryzjerstwo. Stoisko było oblegane przez  dziewczęta, które korzystały z nieodpłatnego  komputerowego dobrania  fryzury oraz ułożenia jej przez  uczniów szkoły fryzjerskiej.

Nasi gimnazjaliści mieli możliwość określenia swoich zainteresowań i predyspozycji zawodowych.  Kilkunastu uczniów skorzystało z testu kompetencji zawodowych prowadzonego przez doradcę zawodowego - pracownika Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim. Ponadto otrzymaliśmy materiały z zakresu doradztwa zawodowego –„Edukacyjno – zawodowy niezbędnik dla rodzica gimnazjalisty”, które otrzymaliśmy od PUP dla wszystkich rodziców uczniów klas III naszego gimnazjum.

Dzięki wyjazdowi i korzystaniu z oferty Targów Pracy i Edukacji nasi trzecioklasiści gimnazjalni  poznali realia lokalnego  rynku pracy i edukacji. Forma bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i starszymi kolegami uczącymi się w szkołach ponadgimnazjalnych jest wartościowym sposobem realizacji  założeń Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego.

B. Wójcicka

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

Powrót

Fot. B. Wójcicka

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK