Aktualności

15.05.2018r.

Wycieczka do PKO BP SA w Radzyniu Podlaskim

 W dniu 15.05.2018r. uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej w Białce odwiedzili bank PKO BP SA. Głównym celem wizyty była edukacja dzieci związana z działalnością banku oraz przygotowanie ich do korzystania z usług PKO BP.

            Uczniowie wraz z opiekunami zostali serdecznie powitani przez pracowników instytucji i zaproszeni do obejrzenia wnętrza banku. Panie: Małgorzata Haponiuk i Anita Woźniak oprowadziły uczniów, przedstawiły pracowników oraz scharakteryzowały zakres obowiązków poszczególnych osób. Spotkanie nie było tylko i wyłącznie pogadanką, nasi uczniowie przyjęli funkcję pracowników banku. Mogli samodzielnie pod nadzorem pracowników  i opiekunów liczyć poważne sumy pieniędzy. Poznali polskie waluty, jak również zagraniczne. Samodzielne przeliczenie pieniędzy w specjalnej maszynce sprawiło dzieciakom wiele radości. Warto wspomnieć, iż dzięki uprzejmości pracowników banku nasi pierwszoklasiści mogli usiąść w wygodnych fotelach i chociaż przez chwilkę udawać profesjonalnych bankierów.

            Za wzorowe przeliczenie pieniędzy w kasecie oraz duże zainteresowanie placówką uczniowie otrzymali nagrody, w postaci gadżetów z logo SKO. Wycieczkę zorganizował opiekun SKO w Szkole Podstawowej w Białce- Alina Wysokińska, opiekę nad uczniami sprawowała również  Ewa Ostapiuk.

Alina Wysokińska

 

Galeria zdjęć

 

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK