Aktualności-archiwum

29.09.2015r.

Wycieczka do Lublina.

Dnia 29 września uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Innowacyjno - Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej oraz Polską Akademię Nauk na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Podczas wykładów poznali alternatywne źródła energii i ich wykorzystanie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dr inż. Arkadiusza Małka - dyrektora Działu Rozwoju w Lubelskim Parku Naukowo- Technologicznym- na temat wodoru i energii słonecznej, jako paliw przyszłości. Uczestnicy mogli obejrzeć pojazdy nowej generacji, porównać koszty ich produkcji i co najważniejsze eksploatacji. Na najbardziej aktywnych uczniów czekała nagroda niespodzianka. Była to przejażdżka autem.

W trakcie spotkania uczniowie mogli zapoznać się z ofertami studiów lubelskich uczelni takich jak: UMCS, POLITECHNIKA LUBELSKA, UNIWERSYTET MEDYCZNY I UNIWERSYTET PRZYRODNICZY.

Dodatkowo poznali elementy pracy i badań Instytutu Agrofizyki PAN.

Współorganizatorem wyjazdu był Urząd Gminy Radzyń Podlaski. Wycieczka udała się. Chętnie wrócimy na podobne wykłady za rok!

 

M. Kowalska

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

Fot. M. Kowalska

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK