Aktualności

04-05.06.2018r.

Wycieczka do Białowieży

    W dniach 4 i 5 czerwca 2018 r. 38 uczniów z klas drugich, trzecich, czwartych i piątych uczestniczyło w wycieczce do Białowieży. Jej celem było poznanie piękna przyrody Puszczy Białowieskiej oraz dziedzictwa historycznego i kulturowego regionu.

    Wycieczka rozpoczęła się od przejścia ścieżek edukacyjnych Żebra Żubra, Drzewa Puszczy  i Szlak Dębów Królewskich, co pozwoliło uczniom poznać nie tylko florę i faunę puszczy ale i elementy historii Polski. Następnie wycieczka udała się do Rezerwatu Pokazowego Żubrów by z bliska obejrzeć żubry, żubronie, łosie, sarny, jelenie, dziki, wilki i rysie.

    Kolejnym punktem programu pierwszego dnia wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Podlaskiej. Dzień zakończył się  ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.  Towarzyszyły mu  zabawy ruchowe  i mecz piłki nożnej.

    Drugi dzień wycieczki rozpoczął się wizytą w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym, gdzie uczniowie obejrzeli zbiory przyrodnicze z zakresu zoologii, botaniki oraz historycznego użytkowania Puszczy Białowieskiej przez człowieka. Tego dnia dzieci miały okazję zakupu pamiątek  i upominków z wycieczki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Serpelic by zrelaksować się nad Bugiem.

    Wycieczkę zorganizowała pani Iwona Mańko, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Halina Mironiuk,  Dorota Koncerewicz i Ewa Kowalczyk oraz pan Marek Kania.

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK