Aktualności

18.09.2017r.

Wycieczka do Biskupina

        W dniach 18.09 - 21.09.2017 dzieci ze SP w Białce z klas II-VI były na czterodniowej wycieczce w Biskupinie. Pierwszy dzień to podróż, podróż...... pokonaliśmy 510 km.

        W drugim dniu wycieczki, który przebiegał pod nazwą ''Śladem pierwszych osadników'' dzieci zwiedziły osadę biskupińską i Muzeum Archeologiczne. Brały udział w Festynie Archeologicznym oraz w zajęciach dydaktycznych zorganizowanych na terenie osady.

        Trzeci dzień pobytu dzieci spędziły w miasteczku westernowym Silverado City . Poczuliśmy się tam jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Obejrzeliśmy inscenizację napadu na bank, popisy jazdy konnej, żonglerkę prawdziwymi rewolwerami, popisy z lassem. Radości i zabawy było co nie miara.

        Ostatni dzień pobytu to powrót do domu. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Gniezna-pierwszej stolicy Polski.

        W Gnieźnie zwiedziliśmy Katedrę, Drzwi Gnieźnieńskie, Podziemia i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy do domu.

        Zmęczeni, ale bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę historyczną w późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do Białki.

        Organizatorem wycieczki była p. Iwona Mańko. W bezpiecznym i sprawnym przebiegu wyjazdu wspierali ją opiekunowie: p. Halina Mironiuk, p. Ewa Niewęgłowska i p. Marek Kania.

Galeria zdjęć

 

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK