Aktualności

 

22.11.2017r.

Wycieczka do Lublina

Uczniowie gimnazjum 22 listopada udali się na wycieczkę do Lublina. W Muzeum na Zamku Lubelskim obejrzeli wystawę "Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny".

Picasso to hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik, twórca nurtu malarstwa zwanego kubizmem, którego twórczość cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Był artystą wszechstronnym. Ekspozycja w Muzeum Lubelskim zawiera głównie grafiki i ceramikę Picassa. Większość z ponad 300 dzieł nie była dotąd pokazywana, zawiera unikatowe, wypożyczone od prywatnych kolekcjonerów złote medaliony, grafiki, ilustracje do książek. Prace, które uczniowie mieli okazję podziwiać, na pierwszy rzut oka wydają się być proste, malowane niemal w dziecinny sposób. Czasem intrygują, szczególnie kiedy zwiedzający poznają ich wartość. Okazało się, że to jedna z najważniejszych i zarazem najdroższych wystaw w historii lubelskiego zamku.

Kolejnym punktem wizyty gimnazjalistów w muzeum było obejrzenie wystawy malarstwa XVII i XIX wieku, na której mogli podziwiać prace Stanisława Wyspiańskiego, czy Jacka Malczewskiego. Najdłużej uczniowie zatrzymali się przy robiącej ogromne wrażenie "Unii Lubelskiej" Jana Matejki.

Następnie udali się do Centrum Handlowego Atrium Felicity do Cinema City na spektakl filmowy. Obejrzeli film pt. "Listy do M. 3". Czas wolny spędzili na zakupach i konsumpcji. Wszyscy wrócili zadowoleni pełni wrażeń i doznań estetycznych.

Galeria zdjęć

 

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK