Aktualności

07.06.2018r.

Klasy drugie, piąte i szósta na wycieczce w Kazimierzu Dolnym oraz w Magicznych Ogrodach

      7 czerwca 2018 r. uczniowie klas IIa, IIb, IVb, Va, Vb oraz VI spędzili aktywnie czas w Kazimierzu Dolnym i w Trzciankach koło Janowca. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu nadwiślańskiego miasteczka.

    Wycieczka zaczęła się od przejścia z przewodnikiem malowniczymi lessowymi wąwozami (Norowy Dół, Korzeniowy Dół), których ściany mają nawet kilkadziesiąt metrów wysokości. Później uczestnicy wycieczki przeszli przez piękny rynek, serce malowniczo położonego miasta.

    Jedną z atrakcji był rejs statkiem po Wiśle w górę rzeki, obok zamku w Janowcu do Mięćmierza i z powrotem. Wycieczkowicze podziwiali z pokładu statku niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza. Według dzieci była to niezapomniana przygoda.

    Kolejną atrakcję wycieczki stanowiły Magiczne Ogrody w Trzciankach koło Janowca. Dzieci bawiły się w ogromnym parku rozrywki. Spacerując ścieżkami wiodącymi wśród kolorowych rabat kwiatowych, kwitnących krzewów i drzew, szumiących wodospadów, odkrywały bajeczne krainy zamieszkane przez niezwykłe istoty. Zajrzały do domu Czarodzieja, bawiły się z Bulwiakami, odwiedziły Krasnoludzki Gród, Marchewkowe Pole, Mroczysko, przechadzały się po Kwiatowej Dolinie, były w Wodnym Świecie, pływały na tratwach i jeździły kolejką. Skorzystały z różnych placów zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, tunelami oraz z dmuchańcami i trampolinami.

    Wycieczka stanowiła formę czynnego wypoczynku. Uczniowie wrócili do domu bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

    Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Dorota Koncerewicz, p. Grażyna Kryjak, p. Grażyna Mironiuk, p. Kazimiera Kwasowiec, p. Leszek Jesionek.

K. Kwasowiec

 

Galeria zdjęć

 

Powrót

 

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK