Aktualności

05.04.2017r.

Wycieczka do Warszawy.

        O świcie 5 kwietnia 2017 roku uczniowie klas 4-6 Zespołu Szkół w Białce wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pod czujnym okiem pań nauczycielek: Zdzisławy Boguckiej, Ewy Kowalczyk, Kazimiery Kwasowiec i Katarzyny Kochnio-Wiater mogli z radością korzystać ze wszystkich zaplanowanych dla nich atrakcji. Piękna pogoda skutecznie poprawiała wszystkim nastrój i umilała czas pobytu w stolicy.

        Cinema Park przygotował trzygodzinny program w sześciu różnych salach kinowych: Sali Inspiracji, Sali Interakcji, Sali Wyobraźni, Sali Muzyki, Sali Ruchu i Sali 3D oraz konkurs interaktywny, którego zwycięzcą okazał się Kacper Grochowski (kl. 5a).

        Po niecodziennej podróży II linią warszawskiego metra Centrum Kopernika zaprosiło uczniów na inspirującą przygodę z nauką. Wiele ciekawych przemyśleń i wniosków wiązało się z pobytem w tym miejscu: Andrzej (kl. 4b) przekonał się, jak trudno osobie na wózku inwalidzkim pokonywać przeszkody na drodze, Martynka (kl. 4b) mogła doświadczyć podróży na latającym dywanie-poduszkowcu, a Kuba (kl. 5a), dzięki pracy swoich mięśni, rozświetlił neonowy napis i sprawił, że z głośnika popłynęły dźwięki muzyki.Każdy uczestnik miał możliwość przeprowadzania wielu samodzielnych eksperymentów i doświadczeń.

        Ostatni punkt wycieczki stanowiła wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje najważniejszy obiekt sportowy w kraju – byli na trybunach, w miejscu, gdzie organizowane jest studio telewizyjne, zajrzeli do sali konferencyjnej i sali dla mediów. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość zobaczenia koszulek piłkarskich, w tym sportowego idola wielu uczniów, kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej, Roberta Lewandowskiego, a także przebywania w najpilniej strzeżonym podczas meczu miejscu – szatni naszej reprezentacji.

        Podczas drogi powrotnej z nieba zaczął padać deszcz. Najwyraźniej stolica żegnała naszych uczniów ze smutkiem.

Katarzyna Kochnio-Wiater

 

Galeria zdjęć

 

Powrót

          


Autor strony: Mirosław Chudziak

Wszelkie prawa zastrzeżone.

webmaster@zsbialka.pl

Szkoła z klasą

 DATA

GODZINA

LICZNIK